Danaher Jobs

Job Information

Danaher Corporation Shipping Administrator in Stargard, Poland

Jesteś specjalistą w zakresie wysyłek globalnych?

Oczekujesz pracy pełnej wyzwań z zakresu logistyki i łańcucha dostaw? U nas będziesz mieć taką możliwość. Możesz być częścią istniejącego od roku, globalnego działu wysyłek (16 osób) i razem z nami dbać o optymalizację procesów, terminowość dostaw i jakość przesyłek ważnego sprzętu diagnostycznego Radiometer. Nasze urządzenia są dystrybuowane na całym świecie drogą lądową, powietrzną i morską.

Kluczowe zadania dnia codziennego:

  • Planowanie, ustalanie warunków i organizowanie przewozów międzynarodowych (UE i poza UE) oraz transportów intermodalnych do klientów, z zachowaniem odpowiedniego czasu dostawy.

  • Kompleksowa kontrola procesu transportu produktów firmy z uwzględnieniem szczególnych warunków transportu takich jak: temperatura, data wysyłki i czas transportu, ustalonych w wewnętrznym systemie logistycznym.

  • Zapewnienie i egzekwowanie wysokiej jakości realizowanych procesów transportowych zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością.

  • Budowanie relacji z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi, dostawcami usług transportowych.

  • Tworzenie dokumentacji, raportów dotyczących bieżącej pracy w systemie ERP oraz współpraca z duńską centralą firmy w ramach codziennych operacji.

  • Codzienna współpraca operacyjna (telekonferencje, e-mail) z Radiometer Medical w Danii i pozostałymi spółkami oraz klientami zlokalizowanymi w różnych częściach świata (ponad 70 krajów w obsłudze bezpośredniej).

Aby móc w pełni realizować powierzone zadania, niezbędne będzie posiadanie doświadczenia i kompetencji, które wymieniamy poniżej:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane o profilu: logistycznym lub transportowym.

  • Umiejętność swobodnej komunikacji w języku angielskim - poziom B2+ w mowie oraz w piśmie umożliwiające swobodną komunikację.

  • Min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze logistyki i/lub transportu w firmie produkcyjnej/logistycznej.

  • Doświadczenie w koordynowaniu transportów międzynarodowych (mile widziane w warunkach kontrolowanej temperatury).

  • Znajomość dokumentów eksportowych takich jak: COO, ATR, EUR1, FORM A.

  • Znajomość zasad praktycznego zastosowania Incoterms.

  • Znajomość przepisów ADR oraz obiegu dokumentów w odprawie celnej (eksport/import) będzie dodatkowym atutem.

  • Umiejętność podejmowania szybkich oraz trafnych decyzji.

  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz bardzo dobrej organizacji pracy.

  • Znajomość programów ERP (Axapta), MS Office (w szczególności Excel).

  • Zdolności komunikacyjne i swoboda w nawiązywaniu relacji.

  • Gotowość do wyjazdów służbowych (poniżej 10% czasu) – po okresie pandemii.

Co możemy Tobie zaoferować:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu umowę o pracę.

  • Bonus roczny.

  • Dużą niezależność w codziennej pracy w międzynarodowym środowisku.

  • Indywidualną opiekę medyczną.

  • Dofinansowanie do posiłkow w kantynie.

  • Dofinansowanie do karty multisport.

  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia na życie.

  • Codziennie dostarczane owocowe soki.

  • Ciekawe, cyklicze spotkania integracyjne - także online :)

Nie pozwól ulotnić się szansie na dobrą pracę - aplikuj.

Danaher Corporation and all Danaher Companies are equal opportunity employers that evaluate qualified applicants without regard to race, color, national origin, religion, sex, age, marital status, disability, veteran status, sexual orientation, gender identity, or other characteristics protected by law. The “EEO is the Law” poster is available here (http://www.dol.gov/ofccp/regs/compliance/posters/pdf/eeopost.pdf) .

DirectEmployers